Olej z baobabu  – kuracja dla Twoich włosów

1. Olej z baobabu – Twoje włosy z łatwością się w nim zakochają!

Olej z baobabu jest olejem głęboko nawilżającym, a przy tym nie zostawia włosów zbytnio tłustych. Możesz wiele zyskać już przez samo dodanie kilku kropli oleju do swojej ulubionej odżywki. Jednak jeśli Twoje włosy są suche i zniszczone lub po prostu czujesz, że potrzebują dogłębnej regeneracji – wypróbuj nasz przepis na kurację z olejem z baobabu.

Baobab to drzewo, które rośnie naturalnie w niektórych regionach Afryki i Australii. Świetnie przystosowuje się ono do trudnych warunków klimatycznych w tych regionach. Potrafi przetrwać susze, gromadzi wodę w swoich konarach, a jego owoce są pełne dobroczynnych właściwości. 

Olej pozyskiwany z nasion baobabu jest bogaty w witaminę E, kwasy tłuszczowe i przeciwutleniacze, dzięki czemu może odżywiać zarówno włosy jak i skalp. Dlatego jeśli Twoim problemem bywa suchość, matowienie, puszenie się lub uszkodzenia włosów – olej z baobabu może być rozwiązaniem dla Ciebie.

2. Przepis na kurację:

By wykonać kurację potrzebujesz zaledwie 2 składników:
– olej z baobabu 
– olej kokosowy (lub inny olej jako nośnik, np. olej jojoba lub migdałowy)

Połącz te dwa składniki w proporcji 1:1 lub z przewagą oleju z baobabu. Możesz też opcjonalnie dodać kilka kropel olejku eterycznego, który dodatkowo pobudzi skórę głowy. Tutaj polecam olejek z mięty pieprzowej, rozmarynu lub cynamonu.

3. Olejowanie włosów – wskazówki:

  • Możesz nakładać oleje na włosy na zimno, jednak by wzmocnić ich działanie dobrze jest lekko podgrzać oleje przed nałożeniem, a po aplikacji owinąć głowę folią lub ręcznikiem. Ciepło pomoże otworzyć łuski włosa, by olej mógł łatwiej wnikać.
  • Kurację z oleju z baobabu i kokosowego możesz nakładać na całą długość włosa, jak również na skórę głowy. 
  • Trzymaj olej na włosach ok. 1 godziny lub dłużej, jeśli masz na to ochotę. 
  • By wypłukać olej z włosów, najpierw dobrze namocz włosy ciepłą wodą, następnie nałóż swoją ulubioną odżywkę i trzymaj 10-20min – pomoże to w emulgacji olejów. Spłukaj odżywkę i umyj włosy delikatnym szamponem. 

Dzięki stosowaniu tej kuracji regularnie, np. raz w tygodniu, Twoje włosy staną się zdrowsze i nabiorą blasku. Jednak już po pierwszej aplikacji powinnaś zauważyć poprawę w ich gładkości i miękkości.

Tutaj możesz kupić olej z baobabu Africo

Similar Posts

Dodaj komentarz