leżace niemowlę o kręconych włosach

Jak wygląda pielęgnacja skóry i włosów dzieci w Afryce?

Pielęgnacja skóry i włosów dziecka w Afryce może się różnić w zależności od regionu, kultury i stylu życia, ale ogólnie można wyróżnić kilka wspólnych praktyk.

Image by Freepik

Pielęgnacja często polega na stosowaniu naturalnych olejów i maści, które mają działanie nawilżające i odżywcze. Naturalne masła, np. shea lub mafura i oleje kosmetyczne np. kokosowy, z baobabu lub maruli stosuje się bezpośrednio na skórę i włosy dziecka, aby je nawilżyć i zmiękczyć. W przypadku skłonności do wysuszania skóry stosowane są również kąpiele z dodatkiem naturalnych olejków, takich jak olejek eukaliptusowy, który pomaga w łagodzeniu podrażnień skóry.

W niektórych krajach stosowane są również tradycyjne preparaty ziołowe do włosów, takie jak ekstrakty z liści henny, które stosuje się dla wzmocnienia i blasku włosów.

W niektórych regionach Afryki, w szczególności na obszarach wiejskich, pielęgnacja skóry i włosów dziecka może polegać na stosowaniu tradycyjnych metod, takich jak np. wycieranie skóry dziecka liśćmi aloesu lub stosowanie mieszanki mąki kukurydzianej i wody do mycia włosów. Ogólnie jednak w ostatnich latach coraz częściej w Afryce stosuje się także kosmetyki z zachodnich krajów, które są dostępne w sklepach i aptekach.

Odwiedź sklep Africo i wybierz olej dla siebie i swojego dziecka!

Similar Posts

Dodaj komentarz